/Files/images/pizap.com10.188942251726984981346739963890[1].jpg

Історія закладу освіти


ДНЗ компенсуючого типу «Ромашка» №10

Дошкільний навчальний заклад №10 «Казка» функціонує з 1985 року.

За 34 років свого існування заклад пройшов декілька етапів свого становлення.

Перший етап: дитячий навчальний заклад «Казка» з моменту відкриття по 2004 рік функціонував в режимі норми: 18 вікових груп загального типу. В 1985 році першою відкрила садок Назарова Валентина Георгіївна.

У 1987 році до обов’язків завідуючої закладу приступила Назаренко Софія Ілінічна.

З 1988 року заклад очолила Зарубіна Валентина Олександрівна.

У 1997 році естафету керівника прийняла Плотнікова Алла Вікторівна.


/Files/images/storya/image005.jpg
Згодом у зв’язку з гострою необхідністю здійснення комплексної медико-психолого-педагогічної допомоги дітям міста Енергодара виникла потреба перепрофілювати дві групи загального типу в санаторні групи для дітей з підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз.

Другий етап становлення закладу прийшовся на 2005 рік. Виконавчий комітет Енергодарської міської ради народних депутатів рішенням від 01.06.2005р. за №10 присвоїв закладу статус Енергодарського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад» №10 «Ромашка» Енергодарської міської ради Запорізької області.

З червня місяця 2005 року колектив очолила Чергик Людмила Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії, «Вихователь – методист», нагороджена нагрудним знаком «Кращий працівник міста», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

/Files/images/storya/image007.jpgЧергик Л.А.

З вересня 2005 року в НВК розпочали навчання 32 учня початкової ланки.

В НВК «ДНЗ –ЗНЗ» №10 функціонувало 8 дошкільних груп та 6класів початкової школи для дітей часто та довго хворіючих та з підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз.

За 34 років натхненної, продуктивної педагогічної діяльності в нашому закладі вироблений свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

Педагогічний колектив НВК вже протягом багатьох років працює над проблемою формування навичок здорового способу життя дітей із залученням фізичного і психічного здоров’я дітей, розвитку морального та художньо – творчого потенціалу.

Наш комплекс працює в інноваційному режимі з 2003-2004 року.

Авторським колективом ДНЗ №10 у складі: завідуючої А.В.Плотнікової, вихователя – методиста В.В.Хребтової, лікаря – фтизіатра дитячої поліклініки СМСЧ -1 Т.Д.Ільченко та лікаря – педіатра поліклініки Т.М.Оськіної у 2003 році була розроблена програма «Лікувально – профілактична та оздоровча робота з дітьми, які мають підвищений ризик захворювання на туберкульоз, та з хронічними неспецифічними захворюваннями». Програма затверджена методичною радою управління освіти Енергодарської міської ради.

У програмі висвітлено систему реабілітаційної роботи дошкільного навчального закладу №10 «Казка» м.Енергодар з дітьми, які мають послаблене здоров’я. В ній розкрита структура створення реабілітаційного простору, система заходів щодо корекції та компенсації психічного та фізичного здоров’я дітей.

Ефективність роботи нашого комплексу, де виховуються і навчаються діти, які часто хворіють на застудні захворювання та з малими формами туберкульозної інфекції, визначається тим, що в ньому поєднується тривала, комплексна, інтенсивна, оздоровчо – профілактична робота через корекційно – педагогічні заходи в умовах звичайного режиму життя дитини.

У 2007 році спільно з ЗОІППО під керівництвом завідувача лабораторії інноваційних технологій кафедри дошкільної освіти ЗОІППО Н.В.Погрібняк була розроблена програма «Розвиток художньо – естетичної компетенції дітей дошкільного віку на основі синтезу мистецтв».

Метою програми став розвиток дитини на принципово новому змісті освіти: інтеграції, синтезу мистецтв, що сприятиме всебічному розвитку дошкільників, створенню реабілітаційного простору, корекції та компенсації їх психічного, духовного здоров’я.

В програмі зміст та тематика складається з трьох розділів: «Світ людини в мистецтві», «Світ природи в мистецтві», та «Світ предметів в мистецтві», які відображені в творах мистецтва, представлені, як цілісний, взаємопов’язаний художньо – естетичний компонент освітнього процесу.

У пошуках шляхів модернізації освітньої діяльності на сьогодні колектив комплексу поглиблено працює над проблемною темою «Формування в дошкільників свідомого ставлення до особистого здоров’я як запорука життєвої компетентності».

У 2010 році була розроблена програма і затверджена науково – методичною радою ЗОІППО з цієї теми.

Упродовж багатьох років у закладі працюють наші співробітники з них:

1. Погрібняк Надія Сергіївна – вихователь-методист (23 рік);

2. Фурса Світлана Василівна – помічник вихователя (34 роки);

3. Винник Ірина Миколаївна - помічник вихователя (29 років).

Випускники нашого закладу стали співробітниками у ньому з них:

1. Сукач Олеся Вікторівна – вихователь;

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) компенсуючого типу "Ромашка" №10 з кожним роком намагається задовольняти потреби батьків завдяки високому професійному рівню педагогів, творчому пошуку шляхів модернізації освітньої діяльності і впровадження нових інноваційних технологій в педагогічний процес.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.