/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/ostrv_zdorovya/ОЗ.png

/Files/images/razdeliteli/112215065.jpg

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/ostrv_zdorovya/20141003092945.jpgДля постійного використання природних чинників в оздоровленні дитини, разом з батьками та завдяки міському проекту «Місто своїми руками» (організатор ДТЕК) в якому ми виграли гран-прі був створений «Острів здоров’я», який складається з доріжок здоров’я (довжиною 40м.) з різних природних матеріалів: морський пісок, морська галька різного розміру, дерев’яні пеньки, трава; лікарняних трав та кущів, казкових композицій, фігурок для облаштування садового дизайну. «Острів здоров’я» включає в себе 4 галявинки з казковими композиціями та зеленими/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/ostrv_zdorovya/WP_20150723_031.jpg насадженнями: галявинка лікаря Айболіта (з лікарняними рослинами), галявинка Маші та ведмедя, галявинка Лісовичка, галявинка Відпочинку та 2 галявинки спортивні: з батутом та тренажерами; водним басейном та качалками.

Відвідуючи острів здоров’я наші діти занурюються в справжній світ природи з чарівними стежками з морського піску, гальки, пеньків, зеленої трави. Ходять по справжнім місткам з колод, слухають казку або спів птахів, влаштувавшись на чарівних лавках в тіні дерев, /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/ostrv_zdorovya/WP_20150723_024.jpgспостерігають за казковими скульптурами і складають про них історію, помічають, милуються, та й просто насолоджуються яскравими фарбами і незабутніми ароматами квітів і лікарських трав.

Таким чином ми створили сприятливі умови для спілкування з природним середовищем в теплу пору року, в якій рослини і елементи дизайну підібрані так, щоб різноманітні відчуття - органами зору, нюху, слуху, дотику і смаку - були /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/ostrv_zdorovya/SL370946.JPG максимально загострені. Забарвлення, форма, запах квітів або плодів, шум листя, шелест трави - все це дозволяє дітям відчути природу і служить багатим матеріалом для розвитку у них сенсорного сприйняття. А тренажери та водний басейн надають дітям позитивні емоції і водночас розвивають фізично та загартовують.

Для проведення занять на «Острові здоров'я» в літній час розроблено перспективно-календарне планування та підібраний методичний матеріал: ігри, бесіди, спостереження, розваги, а також заняття та ігри для водного басейну, які впливають на укріплення здоров’я дітей, підвищення імунітету, емоційного стану, а також освоєння перших вправ по навчанню плавання.


/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/turizm/20160323111606.jpg Для вирішення питань інтегральної цілісності здоров’я наших дітей велику роль зіграв дитячий туризм, система якого була розроблена педагогами, та оформлена в досвід роботи вихователем Смірновою Т.А. «Еколого-туристична діяльність дітей дошкільного віку». Це особливий вид діяльності, спрямований на зміцнення здоров'я, підвищення фізичної тренованості, витривалості організму, пізнання та спілкування. В еколого-туристичних походах діти знайомляться з найближчим природним та соціальним оточенням, що сприяє пробудженню у них ціннісного ставлення /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/turizm/20160323110531.jpg до природи, людей, минулого і сучасного. У дітей формуються почуття колективізму, відповідальності, взаємодопомоги, виробляється витримка, наполегливість, витривалість. Також закріплюються знання про безпечну поведінку в природному довкіллі, на вулиці, в довкіллі людей. У лісі діти отримують сонячні та повітряні ванни, слухають звуки природи, що в комплексі благотворно діє на весь організм, підвищує тонус нервової системи і збільшує опірність організму до застудних захворювань. Діти молодших груп не ходять у туристичні походи, але на території дитячого /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/turizm/20160323103419.jpgзакладу є багато цікавих місць, в які з задоволенням подорожують наші малюки, готуючи себе до туристичних походів. Під час переходів витримується час безупинного руху в один край, час відпочинку, та час повернення. Діти молодшого віку йдуть в гості до берізок в «Березовий гай», до ялинки, на «Острів здоров’я» і т.д.

/Files/images/razdeliteli/копия 2.jpg/Files/images/razdeliteli/копия1.jpg


Фотоальбом
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.