реабілітаційний центр "радість руху"

/Files/images/razdeliteli/Detki.png

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/1.jpg В рамках проекту ДТЕК «Місто своїми руками» разом з адміністрацією та батьками ми реорганізували корекційну кімнату в реабілітаційний центр «Радість руху» шляхом розширення його приміщень та наповнення реабілітаційним обладнанням.
/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/DSCN1173.jpg Зала для фізичної реабілітації була наповнена спеціальним реабілітаційним обладнанням, основна частина якого закуплена в ТОВ «Норма трейд» (стіл реабілітаційний СР-1, тренажер ротаційний для нижніх кінцівок гомілковостопний ТРНГ-1, Тренажер маятниковий кистевий ТМК-1, бруси з перешкодами Бпд-1, ротаційний велотренажер РВТ-1, канатна сітка «Гладіатор», стійка «Тонус-3» з дошкою Євмінова, міні-степер, модульний циліндр, масажна роликова доріжка, балансіровочні полусфери, масажні доріжки та інше) та націлена на індивідуальну корекційну роботу з дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату, а особливо з дітьми з церебральним параличем.
Особливістю реабілітаційної зали є створений нами авторський бізіборд «Потяг» для роботи з розвитку дрібної моторики та укріплення м’язів кистей рук та пальців, що дуже актуально для всіх дітей закладу в зв’язку з проблемою сучасних дітей гіподинамією м’язів. Проектуючи модель та наповнення бізіборду ми враховували багато компонентів, а саме: актуальність, сучасність, багатокомпонентність.

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/DSCN1177.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/DSCN1176.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/DSCN1175.jpg

В реабілітаційній залі також виділено місце для проведення масажних процедур спеціалістом з фізичної реабілітації.

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/2.jpg

Тренажерна кімнату обладнана дитячими тренажерами та сухим басейном яку відвідують всі діти закладу з метою укріплення м’язів всього організму;

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/3 (1).jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/4.jpg

Кімната для корекції постави обладнана спеціальними доріжками для корекції плоскостопості та постановки стоп.
/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/6.JPG Корекційно-оздоровчі заняття на дитячих тренажерах та в сухому басейні проводяться в міжетапний період занять на фітбол-м’ячах та спрямовані на зміцнення м'язів всього організму і зокрема м'язового корсету хребетного стовпа, забезпечення тренування всіх систем і функцій організму дитини (м'язової, серцево-судинної, дихальної систем, вестибулярного апарату, обмінних і терморегуляційних процесів) через спеціально організовані оптимальні для даного віку фізичні навантаження, а вправи на доріжках для стоп впливають на корекцію плоскостопості та постановки стоп.
/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/5.JPG Окрім цього діти отримували колосальний позитивний ефект від занять в сухому басейні, які сприяють поліпшенню діяльності серцево-судинної системи дитини, центральної нервової системи, чинять позитивний вплив на органи дихання, поліпшують діяльність опорно-рухового апарату, підвищують емоційний стан дитини, сприяють якісній релаксації та масажу всього тіла, що надає значиму роль під час роботи з дітьми з особливими потребами. Крім оздоровлюючого та профілактичного впливу на організм дитини в цілому, ігри в сухому басейні покращують її психоемоційний стан. Діти відчувають надзвичайне задоволення і радість, занурюючись в безпечні «хвилі» басейну і пустуючи серед безлічі яскравих різнокольорових кульок.
Враховуючи об'єм фізичного навантаження та виконання завдань заняття в основній частині ми використовували спеціальні реабілітаційні тренажери, вправи на яких співвідносили з блоками.
Так, працюючи над базовим блоком для мобілізації хребта та переферечних суглобів вдалим було використання дошки Євмінова. Саме вправи на дошці сприяли розвантаженню міжпозвонкових дисків, визволенню зажатих нервових закінчень, а також нормалізації тонуса спазмірованих м’язів, за рахунок їх розслаблення та витяжіння.

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/8.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/7.jpg

На позитивному емоційному стані займались діти на мотузковій сітці «Гладіатор», яка сприяла укріпленню м’язів спини, рук.
/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/9.jpg Тренажерами, які ми віднесли до блоку для формування і поліпшення пересування і вертикалізації стали реабілітаційні бруси з перешкодами, робота на яких сприяла формуваню та відновленню навичок ходьби, розвитку рівноваги. Цей тренажер незамінний для роботи з дітьми з церебральними паралічем, адже виконує не одну функцію: стимулює дітей до піднімання ніг під час переступання через перешкоди (висота регулюється), перекладина, яка розташована посередині поручнів не дозволяє дитині з’єднувати коліна, та ставити ногу в неправильне положення, а самі поручні, за які дитина тримається, дозволяють без остраху робити перші кроки. Дитина отримує велике задоволення від того, що вона йде сама і це стимулює її на подальшу роботу.
До блоку удосконалення функцій ми віднесли велику кількість тренажерів, але основу складають ті, які дають можливість займатись механотерапією. Це реабілітаційний стіл-тренажер, маятниковий тренажер для рук та ніг та ротаційний велотренажер для рук та ніг.

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/10.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/11.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/12.jpg /Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/13.jpg

Основними завданнями цих тренажерів є:

· активний вплив на контрактильні та еластичні властивості м’язів;

· збільшення сили i витривалості гiпотрофованих м’язів;

· підвищення рухомості суглобів;

· покращення потоку пропріоцептивної інформації від м’язовосуглобових структур.

Робота на таких тренажерах забезпечує механічне розтягнення м’яких тканин при іхній спастицi. Заняття з механотерапії сприяють розробленню суглобових контрактур, дають змогу обмежити розсіювання силової спрямованості та застосовувати тренування в бажаному напрямку. Тренування ми починаємо з мінімальних дозувань. Навантаження на суглоб i його м’язові групи регулюється зміною маси тягаря, довжини i кута маятника, частоти його коливань i тривалості сеансу. Збільшення м’язової сили, можливість дозувати опір дають змогу досягти оптимальнішого ефекту від занять.
Особливо цінним для нас є тренажер стіл реабілітаційний, адже він об’єднує в собі 8 тренажерів для укріплення м’язово-кісткового апарату рук, що дуже необхідно не тільки дітям з порушеннями, а й всім іншим в тому числі, особливо перед виходом до школи, де зростає навантаження на кисті рук та пальці.
Заняття на ротаційному велотренажері для рук та ніг сприяють покращенню рухливості в трьох суглобах одномоментно, координації рухів, збільшенню сили в ослаблених, гіпотрофованих м’язах. Оскільки рухи під час занять на велотренажері нагадують кроки людини, то ці заняття ми вважаємо за підготовку до ходьби, або як «сидячу ходьбу», тобто її полегшений варіант. Окрім цього, на тренажері можна тренувати одночасно моторику як ніг, так і рук, що сприяє вдосконаленню координації.
/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/14.jpg Заняття на тренажерах, без сумніву, викликають у дітей цікавість та задоволення, але дуже багато дітей замкнутих та навпаки гіперактивних, яких дуже важко чимось зацікавити і тому перед нами постало питання у створенні такого тренажера, від занять на якому ніхто б не зміг відмовитись. Таким тренажером став авторський бізіборт «Потяг», робота на якому розвиває дрібну моторику, силу кисті та пальців рук, удосконалює зорово-моторну координацію, формує причинно-наслідкові зв'язки, сенсорні відчуття, нормалізує емоційно-вольову сферу.

/Files/images/ozdorovchiy_tsentr/msered_lfk_masaj/DSCN1008.jpg

Працюючи на бізіборді дитина не тільки відкриває та закриває дверцята, замочки, сумочки і т. д.. але й намагається сворювати сюжетну лінію, яка була продумана під час його проектування, в результаті чого підвищується пізнавальний інтерес, творчий потенціал, розвивається увага, пам'ять.
Крім того, під час стимуляції моторних навичок активізується робота мовного центру, діти більше говорять, спілкуючись з педагогом та один з одним, розширюється словниковий запас. Бізіборд змінив настрій замкнутих, непосидющих, гіперактивних дітей, вніс гармонійний емоційний фон в нашому реабілітаційному центрі. Вправи на бізіборді ми проводимо в основній або заключній частині заняття (в залежності від поставленої мети.
Обов’язковою формою роботи в оздоровчому просторі нашого закладу є масаж – метод лікування та профілактики захворювань, який складається з сукупності прийомів механічної дозованої дії на різні ділянки поверхні тіла дитини руками масажиста Він має як місцеву, так і загальну дію на організм, позитивно впливає на центральну нервову систему, нервово-м’язовий апарат, кровообіг та інші системи організму. Саме тому ми включили його в систему роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Бажаємо всім здоров’я

Назва матеріалуДля перегляду
Занятие по ЛФК
(Группа №2 2015-2016 у.г.)
/Files/images/znachki/youtube.jpg
Вплив занять на трежерах на здоров’я дитини. Підготувала інструктор з ЛФК Погребняк Г.О. /Files/images/znachki/W.jpg
ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ. ЛФК ЯК ОСНОВНИЙ ЗАСІБ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ /Files/images/znachki/PPoint.jpg

.


Фотоальбом
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.